Skip to main content

Ką daryti, jei sportiniai bateliai trina kojas?

Moterys gali susitaikyti su tuo, jog nauji aukštakulniai reikalauja ne vieno pleistro ir toli gražu ne vienos pūslės ant kojų, tačiau kai trinti pradeda sportiniai bateliai, tampa sunku pasitikėti bet kokia nauja avalynės pora. Jei taip atsitiko, kad atėjus šiltajam metų laikui, iš spintos ištraukti ar naujai įsigyti kedai trina kojas, išmėginkite keletą triukų, kurie padės išvengti šios problemos.

 

Raišteliai

Jei sportiniai bateliai yra suvarstomi, atkreipkite dėmesį, ar jie ne per daug suveržti. Tam tikrais atvejais tai gali tapti nepatogumo, trynimo priežastimi. Norint laisviau judėti, nepatartina raištelių kryžiuoti, todėl nebijokite eksperimentuoti – verkite juos kaip tik panorėję, kol pajusite, kad jie puikiai atitinka kojos padėtį ir nėra itin prispausti.

 

Kremas

Siekiant išvengti pūslių, jums gali padėti bet koks veido kremas, losjonas ar vaikiška pudra. Sunku patikėti? Minėtos priemonės – minkštinančios ir drėkinančios, todėl jomis patepus vidinę batų dalį, sušvelninsite sąlytį su ta vieta, kuri nuolat trinasi. Šią procedūrą patartina atlikti namuose. Kelios valandos pasivaikščiojimo – ir batai niekada nebevargins jūsų kojų.

 

Šiltos kojinės

Nors šį būdą iš močiutės ar mamos lūpų girdėjome jau šimtus kartų, apie jį pagalvojame tik smarkiai prispausti bėdos. Jei kedai niekaip nepasiduoda ir nesusidraugauja su jūsų koja, čiupkite šiltesnes kojines – tai tikrai veiksminga! Įkaitinkite jas plaukų džiovintuvu ir apsimovę ant kojų, įkiškite į nepatogią avalynę. Taip vaikštinėkite po namus tol, kol pajusite, kad avalynė pradėjo šiek tiek tampytis. Storos kojinės padės sportinius batelius suformuoti pagal savo koją, o šiluma suminkštins jų medžiagą bei leis jai lengviau pasiduoti.

 

Drėgmės sulaikymas

Kaip žinia, prakaitas – dažnas pūslių palydovas, todėl venkite jo. Jei planuojate aktyvesnę dieną ir žinote, kad jūsų kojos turės nemažą krūvį, prieš aunantis sportinius batelius, pėdas pabarstykite vaikiška pudra arba kukurūzų krakmolu. Tai išlaikys jūsų kojas sausas ir padės išvengti pūslių.

 

Pėdų priežiūra

Jei manote, kad dėl trynimo visada kalti tik sportiniai bateliai, klystate. Svarbi ir pėdų priežiūra, todėl privalote kruopščiai jomis rūpintis: karpyti nagus, pašalinti nuospaudas, suragėjusią odą. Per ilgi nagai neretai remiasi į batus arba šalia esančius pirštus, taip sukeldami nepageidaujamą trintį, todėl geras pedikiūras užtikrina ne tik tvarkingas pėdas, bet ir minkštas, švelnias, sveikas kojas be papildomų nuospaudų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *